درباره مرکز مشاوره

متأسفانه در حال حاضر اکثر مشاوره های شغلی-تحصیلی در کشور توسط افراد و مؤسسات بدون مجوز از مراجع ذیربط (سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و ... ) ارائه می شود و غالب ایشان بدون بهره مندی از مدل های استاندارد و بومی اقدام به ارائه مشاوره ­های غیرعلمی به جامعه دانش ­آموزان، دانشجویان و اولیا آن ها می­کنند. این مسأله مؤسسه هدایت فرهیختگان جوان را بر آن داشت تا با همت و تلاش مضاعف طی 6 سال فعالیت پژوهشی مستمر به این مهم دست یابد و مدل­ های استاندارد طراحی شده و دارای تأییدیه از مراجع ذیصلاح را مبنای فعالیت­های این مرکز مشاوره قرار دهد.

مركز مشاوره تخصصی هدایت شغلی – تحصیلی فرهیختگان در تاریخ  ۱۳۹۳/۰۷/۰۱  با کسب مجوز سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور به عنوان اولین مرکز تخصصی شغلی تحصیلی با در اختيار داشتن كادری مجرب و با هدف ارائه خدمات به دانش‌ آموزان‌ ،دانشجویان، فارغ ‌التحصیلان و خانواده‌ها، مدیران و مشاورین مدارس افتتاح شد.

مشاورین موسسه فرهیختگان جوان در حیطه مشاوره شغلی به منظور انتخاب شغل مناسب با شناسايی استعدادها و توانايی‌ها، رغبت‌ها و شخصيت، به مراجعين در جهت حل مشکلات شغلی، افزايش رضايت شغلی کمک می‌نمايند.

مشاور شغلی و حرفه‌ای به دانش‌آموز کمک می‌کند تا بر اساس اطلاعات و شناسایی‌های حاصل از جریان مشاوره بتواند مناسب‌ ترین و عاقلانه‌ ترین تصمیم را در‌باره شغل آینده خود انتخاب نماید. تصمیم‌گیری زمانی عاقلانه و مناسب خواهد بود که فرد از توانایی‌ها و محدودیت‌هایش آگاه باشد و امکانات شغلی جامعه را بشناسد.